עשרה טיפים לניקוי יסודי של הבית שיעזרו לך לא לאבד את דעתך

 

התחל עם תכנית

ערוך רשימה של כל מה שאתה רוצה להשיג. עבור דרך כל חדר וקבע מה אם בכלל אתה זקוק (חומרי ניקוי, אביזרים, שטח אכסון וכדומה) כדי לעשות את העבודה. תהליך זה יצמצם את העיכובים בהמשך הדרך.

נקה אזור אחד בכל פעם

הימנע מהתברברות מיותרת, ערוך את התוכנית שלך לפי חדר וסיים חדר אחד לפני שתתחיל חדר אחר.

נקה מלמעלה למטה

מכיוון שתוך כדי הניקוי יפלו שפע של פרורים וגרגרי אבק, כדאי להתחיל לנקות מלמעלה כמו ניקוי קורי עכביש מהתקרה או ניקוי אבק מהמדפים העליונים.

Amazing Graffiti by Banksy close to the Roundhouse - Camden Town, Londonסדר את הבלגן

היפטר (זרוק,תרום, חלק לחברים, מכור) דברים שאתה לא צריך או לא רוצה. זה הזמן להפוך להיות חסר רחמים בקשר לדברים ששוכבים חסרי שימוש בארונות או על המדפים.

חסוך כסף ושמור על הסביבה

השתמש בדברים כמו חומץ, לימון, סודה לשתייה ומוצרים אחרים הנמצאים בבית ויכולים לשמש כחומרי ניקוי במקום בכימיקלים שעולים כסף ומזיקים לסביבה. הנה מדריך לחומרי ניקוי טבעיים.

ארגן את הארונות

ארונות מאורגנים אינם רק נראים טוב, הם גם מורידים זמן משגרת הבוקר שלך בכך שהם מאפשרים לך לבחור בגדים בכל יום.

נסה להיות רב משימתי

אני מוצא שהניקוי יכול להיות גם טיפולי; הוא אינו דורש מחשבה רבה כל כך ואני יכול להתנתק ולתת למחשבות שלי לנדוד. אם אתה מוצא את הניקוי פחות ממושך, אתה יכול לעשות את זה יותר מהנה על ידי עשיית דברים נוספים תוך כדי כמו ביצוע שיחת טלפון, האזנה למוזיקה או להרצאה מוקלטת.

אל תזניח את הקירות

קירות הם בין הדברים הבולטים ביותר בבית שלך. נקה את הכתמים מהקירות עם נוזל ניקוי עדין ומים חמים או צבע אותם מחדש. אם אתה שוקל לעדכן את צבעי הקירות, עכשיו יהיה זמן הטוב ביותר לביצוע.

ודא שאביזרי הניקוי שלך נקיים

היפטר מספוגים עבשים, סמרטוטים מלוכלכים והחלף מטאטאים שחוקים וישנים.

שיטת 15 הדקות

זהו הטייפ החשוב ביותר לפי דעתי. קבע 15 דקות מידי יום לניקוי וסידור. לפני שאתה מתחיל תזמן את הזמן הזה באמצעות שעון מעורר מסוג זה או אחר.  השתמש ב 15 דקות אלו כדי לנקות את חדרים ספציפיים. אם תעשה את זה בצורה קבועה הבית יהיה נקי כל הזמן וכשיגיע הזמן לניקוי יסודי העבודה לא תהיה גדולה מידי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *