עשרה דברים שיש לעשות בזמן התכנון של שיפוץ הבית

אם אתם נמצאים בשלב "אנחנו רק חושבים על זה" של שיפוץ הבית או הדירה, הרי כבר עשיתם את הצעד הראשון כדי לשפר את ביתכם ולהביא אותו למצב שבו הוא יענה על הצרכים המשתנים של המשפחה. להלן מספר דברים נוספים שיעזרו לכם להבטיח שהשיפוץ המתוכנן יענה על הצרכים, השאיפות ולא פחות חשוב התקציב שלכם.

יצירת ספר עיצוב

קנו מחברת, פנקס גדול או קלסר אשר ישמש כספר העיצוב שלכם. ככל שתוסיפו לספר העיצוב שלכם כן ייטיב המעצב להבין את החלומות והרצונות שלכם. אם אתם רואים במגזין עיצוב משהו שאתם אוהבים, גזורו את התמונה והוסיפו אותה לספר העיצוב. שוטטו באתרי עיצוב או אתרי נדל"ן בארץ ובחו"ל. ראיתם משהו שמצא חן העיינכם, הדפיסו אותו והוסיפו לספר. צלמו תמונות בבתים של חברים וקרובי משפחה, עקבו בעיתונות מתי מתקימים בתים פתוחים בערים וישובים ואל תהססו לבקר, לצלם,לשאול שאלות, לקבל רעיונות ולעדכן את ספר העיצוב.

קבעו את המטרות שלכם מהי מטרת שיפוץ הבית

אם צורת המטבח הקיימת מקובלת עליכם, אבל ספר העיצוב שיצרתם מכיל עשרות תמונות של משטחי מטבח אולי כל מה שדרוש לכם הוא רק מתיחת פנים כוללת לבית מבלי לחולל שינויי מבנה מהפכנים. אם תמיד רציתם אמבטיה גדולה אולם חדר האמבטיה הנוכחי מכיל רק מקלחת, ייתכן שיהיה צורך שהשיפוץ יהיה שאפתני יותר.

החליטו מראש מה צריך ומה רצוי בשיפוץ הבית

עברו על כל האלמנטים של השיפוץ הבית כפי שתועדו בספר השיפוץ. לגבי על אלמנט נסו לקבוע לאיזו קטגוריה הוא שייך "צורך" או "רצון". בעיות מבניות כגון אריחים שבורים או קירות פגומים הם ככל הנראה "צורך". צבעים מיושנות או סגנונות של אריחים עשויים להיות "רצון". כלל חשוב שיש לזכור הוא שהרצון של היום יכול להיות הצורך של מחר. אם אתם זוג צעיר והרצון היום הוא להוסיף חדר, כאשר יוולדו לכם ילדים, חדר נוסף יהפוך לצורך.

קבעו תקציב לשיפוץ הבית

עבורו על רשימת הסעיפים המוגדרים כצורך לשיפוץ הקרוב, עכשיו בחנו מקרוב את האפשרויות הכספיות שלכם. זה הזמן להחליט כמה אתם רוצים או יותר חשוב יכולים להשקיע בשיפוץ הבית.

אם אתם נמצאים תחת אילוצים תקציבים עדיף להיצמד לתקציב שהוא קטן יותר מהאפשריות הכספיות שלכם. בצורה זו תוכלו לעמוד באילוצים כספים לא צפויים (ואלו קימים תמיד בשיפוץ), כמו כן העודפים התקציבים יאפשרו לכם להשלים את השיפוץ עם ריהוט חדש או פריטים דקורטיביים.

אם הכסף הוא לא האילוץ העיקרי, יצירת תקציב תעזור לכם לתעדף את הרצונות לעומת הצרכים.

בחרו נוחות על פני סגנון בזמן תכנון שיפוץ הבית

למרות שיכול להיות נחמד להעתיק תכנון או אלמנטים אחרים מביתו של הסלבריטי האהוב עליכם כפי שהם משתקפים בתקשורת, אתם צריכים להיות מציאותיים. אחרי הכל, אתם תאלצו לחיות עם הבחירות שלכם במשך זמן רב. אתם לא רוצים לעשות טעות שבה תקריבו את הנוחות של המשפחה על מנת לקבל עיצוב מהמגזינים. התיחסו לאופי והרצונות של כל אחד מבני המשפחה ובססו את העיצוב העתידי על המכנה המשותף של בני המשפחה תוך כדי תשומתלב לדרישות האישיות של בניהמשפחה. בדרך זו, כל אחד יוכל ליהנות מהמראה החדש של הבית לאחר השיפוץ.

תכננו את השיפוץ בבית עם עין אחת מופנית לעתיד

אם אתם מתכננים למכור את הבית שלכם בעוד כמה שנים, יתכן ואין צורך להשקיע בחומרים ובתכנון איכותיים במיוחד. כל מי שיקנה ממכם את הדירה בעתיד יגיע לרוב עם הצרכים והטעם שלו וכל מה שאתם ביצעתם ילך לאבדון.

אם אתם זוג צעיר ללא ילדים אבל מתכנים את הרחבת המשפחה בעתיד הרחוק קחו בחשבון גם היום את צרכי ובטיחות הילדים העתידים להיות שותפים בדירה

אם לעומת זאת אתם מתכנים להשאר בדירה עד הפרישה וגם אחרי, כדאי להשקיע בתכנון שיקל עליכם את התנועה והשהות בבית גם לעת זיקנה.

לפני שיפוץ הבית רצוי לבדוק את לוח השנה

אל תחילו שיפוץ לפני שתקחו לוח שנה ותבדקו מה עתיד לקרות בזמן השיפוץ. אילו ארועים אישים ומשפחתים יקרו בזמן השיפוץ ואילו חגים ומועדים מתוכננים לזמן השיפוץ.

אם הדודים מארצות הברית אמורים להגיע לשבועיים וכבר הבטחתם לארח אותם , אולי זה לא הזמן הנכון לשיפוץ האמבטיה הנוספת בבית.

לא רצוי לשפץ בזמן חגים ומועדים. קודם כל זה מבטיח שהשיפוץ יתארך מעבר לזמן שקבעתם לו. מבלבד זאת חופשות מבית ספר בהם הילדים נמצאים בבית כל הזמן אינם זמן טוב לעקור מרצפות או לשבור קירות.

למד מניסיונם של אחרים שכבר עברו שיפוץ בית מסיבי

כמעט כל אחד ער בזמן זה או אחר את התהליך של שיפוץ הדירה או הבית ואם לא, הוא בטח מכיר מישהו שעבר. אין צורך להמציא את הגלגל כל פעם מחדש. שיחות עם משפחות שכבר עברו שיפוץ יביאו לכם שפע של עצות ותובנות שיכולים לחסוך לכם הרבה זמן, כסף ובעיקר מתח נפשי ועגמת נפש.

אל תהססו לבקש המלצות. אנשים ימליצו לכם בשמחה על קבלני שיפוצים טובים ואמינים, חנויות שבהן ניתן להשיג מוצרי עיצוב במחירים מוזלים. הקצו פרק בספר העיצוב שלכם להמלצות ותובנות של אלו שכבר עשו את זה. פרק זה יכול להיות זה שיעשה את ההבדל בין שיפוץ מוצלח לאסון.

דבר עם אנשי מקצוע ואסוף ייעוץ מקצועי אמין

חברות שיפוץ בעלות מוניטין מציעות לרוב יעוץ חינם. אל תהססו לבקש את זה ולו רק כדי לראות אם אתם אוהבים את ההתנהלות שלהן ואת מה שהם מציעות. ודאו שהם שואלים אותכם שאלות ומקשיבים לתשובות שלכם.

אל תרגישו צורך לחתום עם חברת שיפוצים הראושנה שאתם מדברים איתה חברה טובה תיתן לכם את המידע הדרוש כדי לקבל החלטה מבלי ללחוץ עליכם לחתום על חוזה כבר ביום הראשון.

שכרו את החברה הנכונה – עבדו עם חברת שיפוצים מקצועית המבטיחה את עבודתה

עבדו רק עם חברה אשר נותנת לכם אחריות על העבודה. תקן התעשייה הוא כדלקמן : עבודות איטום – 5 שנים, עבודות אינסטלציה – 3 שנים, עבודות שיפוץ כלליות – שנה אחת. אם חברת שיפוצים אינה עונה או עולה על אחריות זו המשיכו לחפש.

גם לאחר שנגמרה תקופת האחריות, חברות השיפוץ הטובות ירצו לשמור אתכם מאושרים עם שיפוץ הדירה שלכם ויסכימו לתקן דברים. הם רוצים שתהיו לקוחות לכל החיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *